Instruktorzy

Nasi Instruktorzy:

Roman Kuzelyak

Roman Kuzelyak urodził się 1960 r. na Ukrainie. Jest absolwentem Kosiwskiego Technikum Sztuki Plastycznej o specjalności ceramika. W swoim rodzinnym kraju pracował w szkolnictwie i biznesie. Specjalizował się w produkcji rzeźbionych i ręcznie malowanych pieców kaflowych. Był wykładowcą Instytutu Sztuk Pięknych. W 1984 r. zawarł związek małżeński, z którego ma syna i córkę.

W 2002 r. przyjechał do Polski, aby wesprzeć finansowo studia swoich dzieci. Początkowo pracował w firmie budowlanej na Śląsku pod Opolem. Ponadto pracował z dziećmi z Gminy Rudniki, ale chyba na stałe związał się z Gminą Łochów, a dokładnie z Muzeum Gwizdka w Gwizdałach, do którego zaprosiła go Irena Buczyńska. Tam ma swoją pracownię, w której jest instruktorem ceramiki.

Roman Kuzelyak ma za sobą traumatyczne przeżycia. W 2006 r. podczas katastrofy budowlanej hali wystawienniczej Międzynarodowych Targów w Katowicach, ledwie uszedł z życiem. Na targach prezentował swoje ceramiczne gołębie. Przypadek sprawił,  że w nocy przed przyjazdem na targi jeden z gołębi pokruszył się, co twórca odebrał jako zły znak. Chciał nawet zrezygnować z wystawy. Doszło do nieporozumień z organizatorami, a jego stanowisko przeniesiono w inne miejsce.

Obok stoiska R. Kuzelyaka przechodziła 4 – osobowa rodzina; ojciec z jednym dzieckiem poszedł dalej, a matka z synem na moment zatrzymała się. – Gdybym wtedy bardziej spróbował zainteresować swoimi glinianymi ptaszkami tego malca, byliby oni uratowani. Matka jednak odciągała synka od stoiska i pobiegli za tatą. W chwilę później wszystko się zawaliło.

Po tych przeżyciach postanowił zająć się pracą z dziećmi, którym przekazuje tajniki wyrobu figurek, gwizdków czy wazonów z gliny. Szczególne miejsce w tej kolekcji zajmują gołębie.

Katarzyna Stachurska-Bala

Urodziła się 9 października 1966 roku w Bukowinie Tatrzańskiej. Mieszka w Zawiszynie (gmina Jadów, pow. wołomiński) razem z mężem i trójką dzieci. Początkowy okres twórczości artystki to fascynacja ikonami, martwymi naturami, scenami rodzajowymi. Od kilku lat, Katarzyna Bala zajmuje się tematyką hippiczną, portretem i pejzażem.

Doświadczenie:

Technikum tkactwa Arstystycznego w Zakopanem pod kierunkiem m.in. Marty Gąsienicy Szostak i Zofii Krzeptowskiej.

1986-1991 – pracownia artystyczna Urszuli Plewki-Szmidt w Poznaniu, współudział w realizacji monumentalnych prac, m.in: Życie i twórczość Henryka Wieniawskiego, Ołtarz Pergamoński, cykl ikon 1000-lecie chrztu Rusi.

Od 1991 roku – prywatna pracownia artystyczna gobelinów i malarstwa w Zawiszynie.

Wystawy indywidualne:

2001- Galeria Korozja i Kolor, Wołomin; 2004 – Galeria Dom, Sokołów Podlaski; 2004/2005 – Łazienki Królewskie – Stara Kordegarda, warszawa; 2005 – Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Warszawa, Galeria Orła – Ząbki, Miejski Dom kultury – Kobyłka; 2006 – Centrum wystawowo Konferencyjne na Wawelu, Kraków, Biblioteka Narodowa w Warszawie; 2007 – Zamek w Liwie; 2008 – Dom Kultury Polskiej w Wilnie, Galeria Lavoir de Mougins, Francja; 2009 – Muzeum malarstwa w Czerniowcach, Ukaraina; 2010 – Muzeum Historyczne w Zduńskiej Woli; 2011 – Ukraina: Kamieniec Podolski, winnica, Lwów; 2012 – Ostrów Mazowiecka; 2014 – Warszawa, Centrum Sportu, Zamek Królewski – Tkanina na siedzisko Króla Stanisława Poniatowskiego

2001 – I nagroda w konkursie na tkaninę artystyczną do sali konferencyjnej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie. Prace artystki prezentowane były również na corocznych organizowanych przez warszawski Miejski Dom Kultury Mokotów, Obchodach “Dnia Ziemi” w programach TVP oraz prasie krajowej i zagranicznej. Znajdują się one w instytucjach publicznych i kolekcjach prywatnych w Polsce, Australii, Francji, Kanadzie, Niemczech, Szwajcarii i USA.

Katarzyna Piątkowska

Instruktorka o sobie:
„Jestem sopranem lirycznym, studentką ostatniego roku studiów magisterskich Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (śpiew solowy – opera). W szkołach muzycznych I i II stopnia uczyłam się gry na skrzypcach i waltorni.
Przez osiem lat śpiewałam jako pierwszy sopran w Chórze Akademickim Politechniki Warszawskiej, koncertując w kraju i za granicą, często wykonując partie solowe (m. in. w prawykonaniu utworu „The playful wind” Bartosza Kowalskiego-Banasewicza w Filharmonii Narodowej).
Miałam zaszczyt współpracować z dyrygentami i kompozytorami takimi jak Krzysztof Penderecki, Marcin Nałęcz-Niesiołowski, Janusz Przybylski, Rafał Janiak, Marta Kluczyńska, Paul Mealor, Vytautas Miškinis, Brady Allred, Ko Matsushita, Vaclovas Augustinas, Kent Hatteberg, Dariusz Zimnicki. Uczestniczyłam w nagraniach muzyki klasycznej, teatralnej i filmowej, a także rozrywkowej. 
Brałam udział w uczelnianym tournée przedstawień „Strasznego Dworu” Stanisława Moniuszki oraz w spektaklach „Suor Angelika” Giacomo Pucciniego wystawianych na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.
Z pierwszego wykształcenia jestem informatykiem po studiach inżynierskich na wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, przez kilka lat pracowałam jako programistka. W roku 2021 nawiązałam współpracę z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego jako kontraktowy wykładowca przedmiotu Emisja głosu.”
Katarzyna Praczyk-Piątkowska FOTO

Grzegorz Siek

Z muzyką związany od najmłodszych lat z zamiłowania
i wykształcenia perkusista, drugi instrument pianino. Skończył szkołę muzyczną I i II stopnia w Przemyślu. Absolwent wydziału artystycznego UMCS na kierunku Jazz i muzyka estradowa w klasie perkusji. Odnajduje się w różnych gatunkach muzycznych. Brał Udział w wielu festiwalach m.in. (Przemyska Scena Niezależna, SPAM, Fort Missia), supporty przed (Złe Psy, Poparzeni Kawa Trzy, Myslovitz, Strachy na Lachy)

Marta Tlaga

Tancerka, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły  Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. 

Uczestniczka wielu szkoleń i warsztatów z zakresu tańca  klasycznego i współczesnego. Jako tancerka współpraco wała z zespołem Młody Balet Polski, z którym występowała  przedstawieniach baletowych Teatru Palladium. 

Zajęcia z dziećmi prowadzi od 2011 r. Pracowała w takich  szkołach tańca jak Egurrola Dance Studio, Młody Balet Polski. Przygotowywała dzieci do występów baletowych w  teatrach.  

Obecnie pracuje w Szkole Tańca i Baletu Piruecik oraz  przedszkolach

Na zajęciach baletowych szczególną uwagę zwraca na  prawidłową postawę ciała, pobudzanie dziecięcej  wyobraźni poprzez ruch oraz kształtowanie muzycznej  wrażliwości dziecka. 

Umiejętnie łączy dwie pasje taniec i literaturę. Ukończyła  studia licencjackie oraz magisterskie na Uniwersytecie  Warszawskim na wydziale Filologii Polskiej.

Marta Tlaga

Martyna Jakubiak-Głowacz

Na skrzypcach gra od ponad 20 lat i jest absolwentką Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie skrzypiec barokowych. Muzyka klasyczna i barokowa są bliskie jej sercu, jednak na co dzień zajmuje się wykonywaniem muzyki rozrywkowej. Martyna jest również wokalistką i bardzo często można ją spotkać w tej roli. Jako wokalistka w 2014 roku wraz z ówczesnym zespołem reprezentowała Polskę na Festiwalu Mniejszości Kulturowych na Łotwie. Dzieliła scenę m.in. z takimi artystami jak: Brathanki, Golec uOrkiestra, Kazimierz Staszewski i jego grupa Kult, Arkona. Uczestniczka programu „Szansa na sukces” oraz Wielkiego Grania z okazji 10-lecia PGE Narodowy. Poza muzycznie jest również z wykształcenia muzeologiem i kulturoznawcą.

Ania Hausner

Jestem nauczycielką jogi, konsultantką Ajurwedy, wykonuję także masaże ajurwedyjskie i japoński masaż twarzy Kobido.
Ukończyłam Międzynarodowe Szkolenie nauczycielskie RYT 200 Yoga Alliance w nurcie Vinyasa Joga, ale łączę  w swojej praktyce różne style.                                      Prowadzę zajęcia grupowe i indywidualne, pracuję         z osobami dorosłymi, ale także z dziećmi i młodzieżą. Moją drugą miłością jest Ajurweda – tradycyjna medycyna indyjska, która ujęła mnie swoim holistycznym i zrównoważonym spojrzeniem na ludzkie zdrowie i życie.                                                                      To właśnie Joga i Ajurweda dały mi siłę do zmian. Wzmocniły psychicznie, a na poziomie fizycznym odmłodziły o dekadę, dając poczucie wewnętrznego blasku. Dzięki nim zyskałam nie tylko wolność i wiarę we własne możliwości, ale po raz pierwszy poczułam się piękną kobietą. Teraz z całego serca pragnę dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi wspierając ich      w procesie zmian, których wciąż sama doświadczam.

Wojciech Winsławski

Jestem absolwentem I i II stopnia ZPSM im. Artura Malawskiego w Przemyślu. Z wykształcenia jestem gitarzystą, jednak moje pasje muzyczne nie ograniczają się jedynie do gitary. Potrafię grać również na instrumentach klawiszowych, gitarze basowej, produkuję, aranżuję i miksuję muzykę w całokształcie. Mam bogate doświadczenie sceniczne, brałem udział w setkach koncertów jako gitarzysta, basista, akompaniator poezji śpiewanej. Jestem również laureatem w konkursie Estrada i Studio, gdzie utwór mojego projektu muzycznego zdobył pierwsze miejsce. Ukończyłem 2 letnie studium Realizacji Dźwięku w ROE Warszawa. Aktualnie jestem muzykiem w zespołach Wysublimowani i Tom Pigment, gram także w zespole eventowym, ponadto aktywnie produkuję i tworzę muzykę solo.