TISZ

TISZ

Spotkanie inauguracyjne 25.05.2021, godz. 12:00 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie

(dotyczy uczniów tej placówki).

Tisz plakat

Projekt jest skierowany do uczniów
z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych
w Łochowie.

Anna Rochowska
Anna Rochowska

Anna Rochowska

Pedagożka teatru, koordynatorka Zespołu Edukacji TR Warszawa – w którym pracuje od 1996 roku; członkini Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, kursu dla Pedagogów Teatru TiSZ/Anex organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie oraz Podyplomowych Studiów dla Menadżerów Kultury na Wydziale Zarządzania UW, doktorantka w IS PAN.

W TR Warszawa prowadzi i inicjuje szereg projektów z zakresu pedagogiki teatru dla różnych grup odbiorców: dzieci, młodzieży, studentów, dorosłych i seniorów, jak również dla osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi, dbając tym samym o równy i pełny dostęp do kultury dla wszystkich. Uhonorowana została wyróżnieniem specjalnym podczas I Giełdy WPEK (Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej) za realizację programu „Edukacja w TR” w 2009 roku oraz III Nagrodą podczas V Giełdy WPEK w 2014 roku za projekt „Audiodeskrypcja w TR” z 2013 roku. Brała udział w pracach Rady Programu Trauma i Duma, realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Zasiada w radzie programowej Fundacji Kultury bez Barier.

Karolina Kowalczyk

Karolina Kowalczyk, reżyserka

Studiuje na czwartym roku Wydziału Reżyserii w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Ukończyła semestr studiów na wydziale performatyki i choreografii w Institut für Angewandte Theaterwissenschaft w Gießen, gdzie realizowała projekty pod opieką Xaviera Le Roy’a. 

Reżyserka spektakli „Żyjemy w najlepszym z możliwych światów” i „Anonim” w Teatrze Soho w Warszawie i spektaklu „Czarownice” w Teatrze Układ Formalny we Wrocławiu.

Zajmuje się też realizacją filmów dokumentalnych, prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych z zakresu nauk społecznych, teatru zaangażowanego i performatyki. Wykłada „Theatre studies” w 2 SLO z Oddziałami Międzynarodowymi.

Michał Domański
Michał Domański

Michał Domański

Pedagog, instruktor i trener sztuk teatralnych, reżyser, artysta performance i wizualny.

Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie filia we Wrocławiu na wydziale aktorstwo teatru lalek. Absolwent Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Od 2015 roku aktor i reżyser w ramach metody „Teatru Forum” a od 2017 „Rainbow of Desire” – teatru zaangażowanego społecznie Augusto Boala. W ramach tej metody, wraz z fundacją „Drama Way”, klubem dla nastolatków „Zamiast” oraz Teatrem Ochoty przeprowadzał warsztaty oraz prezentował spektakle wykorzystywane do pracy z grupami zagrożonymi wykluczeniem społecznym oraz z młodzieżą i dziećmi. Od 2016 roku instruktor i reżyser spektakli w Ognisku Teatralnym. Prowadzi artystyczne grupy młodzieżowe poprzez autorskie całoroczne lub okresowe warsztaty teatralne. Od 2018 roku pracownik działu edukacji Teatru Ochoty w Warszawie.W swojej pracy łączy narzędzia teatru zaangażowanego społecznie i teatru ruchu z teoriami sztuki współczesnej i technikami performatyki. Eksperymentuje by znaleźć miejsce na scenie dla tego co amatorskie, przypadkowe lub małe, subtelne i niezauważalne.

Informacje o TISZU na stronie Teatru Rozmaitości: https://trwarszawa.pl/edukacja/tisz-tr-2020/