Festiwal Filmowy NNW

Festiwal Filmowy NNW

Ideą Festiwalu Filmowego Niezłomni Niepokorni Wyklęci jest chęć stworzenia przestrzeni , w której mogą się spotkać świadkowie naszej historii oraz osoby chcące pogłębić swoją wiedzę filmową, historyczną i tożsamościową. To największe wydarzenie prezentujące dzieła inspirowane historią lat 1939-89 ukazujące trudne drogi do wolności. Każdy zaprezentowany obraz przywraca pamięć o bohaterach tamtych czasów. Zakłamywanie historii i powszechna propaganda szerzona przez władze komunistyczne sprawiły, że liczne pokolenia walczących były przez lata prześladowane. Dlatego ważne jest poszukiwanie prawdy o naszej przeszłości. 

Festiwal NNW Retrospektywy w Łochowie za pomocą unikatowego pod względem tematyki repertuaru filmowego promuje wiedzę na temat patriotyzmu. Dzięki  wieloletniemu doświadczeniu stanowi jeden z ważniejszych punktów na mapie Polski wśród inicjatyw poświęconych filmom dokumentalnym i reportażom. 

Podczas wcześniejszej współpracy naszego Ośrodka z Organizatorami Festiwalu NNW udało się stworzyć unikatowe i wartościowe wydarzenie, gdzie najnowsze osiągnięcia w kategorii filmów dokumentalnych i historycznych zostały udostępnione dla szerokiej publiczności.

Ta forma przekazu okazała się bardzo dobrą inicjatywą szerzenia wartości patriotycznych wśród mieszkańców oraz przyjezdnych, którzy uczestniczyli w poprzednich edycjach.