Instruktorzy

Nasi Instruktorzy:

Roman Kuzelyak

Roman Kuzelyak urodził się 1960 r. na Ukrainie. Jest absolwentem Kosiwskiego Technikum Sztuki Plastycznej o specjalności ceramika. W swoim rodzinnym kraju pracował w szkolnictwie i biznesie. Specjalizował się w produkcji rzeźbionych i ręcznie malowanych pieców kaflowych. Był wykładowcą Instytutu Sztuk Pięknych. W 1984 r. zawarł związek małżeński, z którego ma syna i córkę.

W 2002 r. przyjechał do Polski, aby wesprzeć finansowo studia swoich dzieci. Początkowo pracował w firmie budowlanej na Śląsku pod Opolem. Ponadto pracował z dziećmi z Gminy Rudniki, ale chyba na stałe związał się z Gminą Łochów, a dokładnie z Muzeum Gwizdka w Gwizdałach, do którego zaprosiła go Irena Buczyńska. Tam ma swoją pracownię, w której jest instruktorem ceramiki.

Roman Kuzelyak ma za sobą traumatyczne przeżycia. W 2006 r. podczas katastrofy budowlanej hali wystawienniczej Międzynarodowych Targów w Katowicach, ledwie uszedł z życiem. Na targach prezentował swoje ceramiczne gołębie. Przypadek sprawił,  że w nocy przed przyjazdem na targi jeden z gołębi pokruszył się, co twórca odebrał jako zły znak. Chciał nawet zrezygnować z wystawy. Doszło do nieporozumień z organizatorami, a jego stanowisko przeniesiono w inne miejsce.

Obok stoiska R. Kuzelyaka przechodziła 4 – osobowa rodzina; ojciec z jednym dzieckiem poszedł dalej, a matka z synem na moment zatrzymała się. – Gdybym wtedy bardziej spróbował zainteresować swoimi glinianymi ptaszkami tego malca, byliby oni uratowani. Matka jednak odciągała synka od stoiska i pobiegli za tatą. W chwilę później wszystko się zawaliło.

Po tych przeżyciach postanowił zająć się pracą z dziećmi, którym przekazuje tajniki wyrobu figurek, gwizdków czy wazonów z gliny. Szczególne miejsce w tej kolekcji zajmują gołębie.

Katarzyna Stachurska-Bala

Urodziła się 9 października 1966 roku w Bukowinie Tatrzańskiej. Mieszka w Zawiszynie (gmina Jadów, pow. wołomiński) razem z mężem i trójką dzieci. Początkowy okres twórczości artystki to fascynacja ikonami, martwymi naturami, scenami rodzajowymi. Od kilku lat, Katarzyna Bala zajmuje się tematyką hippiczną, portretem i pejzażem.

Doświadczenie:

Technikum tkactwa Arstystycznego w Zakopanem pod kierunkiem m.in. Marty Gąsienicy Szostak i Zofii Krzeptowskiej.

1986-1991 – pracownia artystyczna Urszuli Plewki-Szmidt w Poznaniu, współudział w realizacji monumentalnych prac, m.in: Życie i twórczość Henryka Wieniawskiego, Ołtarz Pergamoński, cykl ikon 1000-lecie chrztu Rusi.

Od 1991 roku – prywatna pracownia artystyczna gobelinów i malarstwa w Zawiszynie.

Wystawy indywidualne:

2001- Galeria Korozja i Kolor, Wołomin; 2004 – Galeria Dom, Sokołów Podlaski; 2004/2005 – Łazienki Królewskie – Stara Kordegarda, warszawa; 2005 – Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Warszawa, Galeria Orła – Ząbki, Miejski Dom kultury – Kobyłka; 2006 – Centrum wystawowo Konferencyjne na Wawelu, Kraków, Biblioteka Narodowa w Warszawie; 2007 – Zamek w Liwie; 2008 – Dom Kultury Polskiej w Wilnie, Galeria Lavoir de Mougins, Francja; 2009 – Muzeum malarstwa w Czerniowcach, Ukaraina; 2010 – Muzeum Historyczne w Zduńskiej Woli; 2011 – Ukraina: Kamieniec Podolski, winnica, Lwów; 2012 – Ostrów Mazowiecka; 2014 – Warszawa, Centrum Sportu, Zamek Królewski – Tkanina na siedzisko Króla Stanisława Poniatowskiego

2001 – I nagroda w konkursie na tkaninę artystyczną do sali konferencyjnej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie. Prace artystki prezentowane były również na corocznych organizowanych przez warszawski Miejski Dom Kultury Mokotów, Obchodach “Dnia Ziemi” w programach TVP oraz prasie krajowej i zagranicznej. Znajdują się one w instytucjach publicznych i kolekcjach prywatnych w Polsce, Australii, Francji, Kanadzie, Niemczech, Szwajcarii i USA.

Rafał Snopczyński

Rafał Snopczyński jest założycielem Studia Tańca Next Level, które swoją współpracę z MiGOK’iem rozpoczęło w październiku 2015r. Zespół na swoim koncie ma już wiele osiągnięć tanecznych (pucharów, tytułów) oraz premierę swojego pierwszego spektaklu tanecznego “Siła przyjaźni”, która ukazała się w 2018r. podczas podsumowania rocznej pracy dzieci.
Rafał jest osobą pozytywnie patrzącą na świat i podchodzącą do wszystkiego z uśmiechem. Uwielbia pracę z dziećmi i młodzieżą co przekłada się na bardzo dobry kontakt ze swoimi uczniami. 
Jest wieloletnim tancerzem, który swoją karierę rozwijał i szkolił w zespołach tanecznych “Avocado” , “MAT-Musicalowa Akademia Talentów” oraz “Egurolla Dance Studio”.
Swoje techniki taneczne szkoli u wielu znanych tanecznych osobowości od jazz’u, modernu, tańca współczesnego, hip-hop’u i wielu innych styli tanecznych.
Na swoim koncie ma już wiele tytułów tanecznych np.:
– II vice mistrzostwo Polski, Europy i Świata w formacji modern (IDO Wetzlar/Germany)
– I miejsce w kategorii PRODUKCJE pow. 15 lat (Otwarty Puchar Polski w Tańcu Nowoczesnym w Inowrocławiu)
– I miejsce w Hip-Hop formacja (XI WORLD DANCEWEEK MIKOŁAJKI POLAND)
– II miejsce w SHOW DANCE solo dorośli (XII WORLD DANCEWEEK MIKOŁAJKI POLAND)
Swoje doświadczenia taneczne sprawdza również w programach telewizyjnych między innymi, brał udział w programach jako uczestnik “Got to Dance – Tylko Taniec” , oraz jako tancerz “Jaka to melodia” lub “Taniec z Gwiazdami”.

Grzegorz Siek

Z muzyką związany od najmłodszych lat z zamiłowania
i wykształcenia perkusista, drugi instrument pianino. Skończył szkołę muzyczną I i II stopnia w Przemyślu. Absolwent wydziału artystycznego UMCS na kierunku Jazz i muzyka estradowa w klasie perkusji. Odnajduje się w różnych gatunkach muzycznych. Brał Udział w wielu festiwalach m.in. (Przemyska Scena Niezależna, SPAM, Fort Missia), supporty przed (Złe Psy, Poparzeni Kawa Trzy, Myslovitz, Strachy na Lachy)

Marta Tlaga

Tancerka, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły  Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. 

Uczestniczka wielu szkoleń i warsztatów z zakresu tańca  klasycznego i współczesnego. Jako tancerka współpraco wała z zespołem Młody Balet Polski, z którym występowała  przedstawieniach baletowych Teatru Palladium. 

Zajęcia z dziećmi prowadzi od 2011 r. Pracowała w takich  szkołach tańca jak Egurrola Dance Studio, Młody Balet Polski. Przygotowywała dzieci do występów baletowych w  teatrach.  

Obecnie pracuje w Szkole Tańca i Baletu Piruecik oraz  przedszkolach

Na zajęciach baletowych szczególną uwagę zwraca na  prawidłową postawę ciała, pobudzanie dziecięcej  wyobraźni poprzez ruch oraz kształtowanie muzycznej  wrażliwości dziecka. 

Umiejętnie łączy dwie pasje taniec i literaturę. Ukończyła  studia licencjackie oraz magisterskie na Uniwersytecie  Warszawskim na wydziale Filologii Polskiej.

Marta Tlaga

Irena Filuś

Irena Filuś jest podwójną absolwentką Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Studia ukończyła w zakresie gry na skrzypcach współczesnych oraz skrzypcach barokowych. Podczas studiów czynnie angażowała się w tworzenie różnych zespołów i projektów, między innymi: Tangeros Trio, z którym zdobyła I nagrodę na Konkursie Akordeonowym w Giżycku, III nagrodę na Konkursie Muzyki Rozrywkowej 
i Akordeonowej w Sanoku. Z zespołem Trio Akademickie wykonującym muzykę barokową zajęła III miejsce na Forum Kameralnym Muzyki Dawnej w Poznaniu. 
Z zespołem barokowym Ensemble Inegalite koncertuje intensywnie na terenie całego kraju, a w 2018 roku ukazała się pierwsza płyta zatytułowana ‚Variete’. Irena jest także muzykiem orkiestrowym, współpracowała z wieloma orkiestrami w kraju, między innymi: Filharmonią Pomorską, Filharmonią Gorzowską, Orkiestrą Filharmoników Bydgoskich, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, a także z orkiestrami za granicą: udział w nagraniu płyty „Planet der Drachen” w Berlinie, orkiestra towarzysząca zespołowi Adoro podczas licznych tras koncertowych w Niemczech, Orkiestra Fedele Fenaroli we Włoszech – koncerty zarówno we Włoszech jak i w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Na stałe związana była z Orkiestrą Opery Nova w Bydgoszczy (2014-2018). 
Posiada także wykształcenie wokalne, ukończone Studium Muzyki Jazzowej i Estradowej u profesor Joanny Zagdańskiej-Żółkoś. Jako wokalistka koncertuje z zespołem Panieneczki, z którym zagrała trasę koncertową w 2018 roku w całej Polsce supportując artystę Korteza. W 2019 roku ukazał się drugi mini album zespołu. 
Kilkakrotnie była też jurorem w konkursie Piosenki Dziecięcej w Izbicy Kujawskiej. 
Od 2017 roku prowadzi działalność pedagogiczną w szkole muzycznej w Rypinie. 

Paulina Gocałek

Paulina Gocałek. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 15 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Zduńskiej Woli  w klasie śpiewu mgr Doroty Borowicz. W 2016 r. ukończyła z wyróżnieniem studia drugiego stopnia w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie śpiewu dr hab. Anny Dzionek-Kwiatkowskiej. Podczas studiów zrealizowała również dwuletnie Studium Pedagogiczne. Doświadczenia scenicznego nabywała biorąc udział w licznych kursach mistrzowskich, koncertach i projektach organizowanych przez uczelnię m.in. :

2013 r. Musical „Łódź Story” (muz. W. Korcz) w reż. Beaty Redo Dobber;  mistrzowski kurs wokalny prof. Andrzeja Żarneckiego „Muzyka w działaniu – działanie w muzyce”;

2014-2015 r.  Seminarium Wykonawstwa Liryki Wokalnej prof. Tomasza Herbuta;  mistrzowski kurs wokalny mgr Andrzeja Saciuka

2015 r. – spektakl „Dom Bernardy Alba” inspirowany dramatem F. G. Lorki w reż. Hanny Chojnackiej.

2018 r. – Mistrzowski Kurs Wokalny prof. Marka Rzepki w ramach XII Letnich Kursów Metodycznych Muzyki Dawnej Warszawie

Współpracowała z Teatrem Arte Creatura na Śląsku. W operetce Hrabina Mariza F. Lehara wcieliła się w postać Lizy. Chętnie występuje z lokalnymi orkiestrami dętymi m.in. z Miejską Orkiestrą Dętą w Makowie Mazowieckim oraz Orkiestrą Dętą Miasta Mińsk Mazowiecki. Na przełomie 2016/2017 roku miała przyjemność występować jako solistka z Orkiestrą Koncertową Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Jest laureatką I Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Viva Calisia w Kaliszu. Posiada doświadczenie w nauczaniu śpiewu solowego i prawidłowej emisji głosu dzieci, młodzieży i dorosłych.

Marta Baum

Marta Baum – gitara start!
 
Od wielu lat działam w obszarze muzyki.
Jestem animatorem kultury, edukatorką muzyczną, wokalistką, multi-instrumentalistką 
( gitara akustyczna, basowa i pianino). 
Komponuję i piszę teksty piosenek. Mam wieloletnie doświadczenie sceniczne występując na scenach w Polsce z autorskimi projektami muzycznymi jako dj’ka i wokalistka – “Baum”, “Retro Trio”.
 
Warsztat muzyczny szlifowałam w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, uczyłam się także u Magdy Navarrete, Anny Sokołek i Bartka Cabonia.
Brałam również udział w warsztatach muzycznych m.in. u znanej sopranistki Olgi Szwajgier.
 
Jako jurorka zostałam zaproszona do udziału w Drugiej Edycji Telewizyjnego Show “All Together Now” – “Śpiewajmy razem”.
 
Z wykształcenia jestem Animatorem Kultury – posiadam licencjat UMCS w Lublinie – Wydział Pedagogiki i Psychologii.
 
Prowadzę działalność edukacyjną dzieci, młodzieży i dorosłych. Moja działalność polega na prowadzeniu indywidualnych zajęć z podstaw gry na gitarze akustycznej, pianina i emisji głosu, pracuję nad doborem odpowiedniego repertuaru oraz interpretacją piosenki. Wprowadzam do zajęć elementy muzykoterapii.
 
Moją misją jest rozbudzanie pasji i miłości do muzyki.

Dominika Orłowska

Dominika Orłowska jest certyfikowanym nauczycielem jogi oraz medytacji. Prowadzi zajęcia dla grup początkujących, ogólnych (o rożnym poziomie zaawansowania uczestników), dla seniorów oraz warsztaty uważności. Styl, w którym się specjalizuję, to Vinyasa Joga. Są to zajęcia, na których łączy się oddech z ruchem w płynne, rozgrzewające sekwencje w celu osiągnięcia równowagi w umyśle i ciele.

Joga kocha każde ciało i każde ciało kocha jogę.

Dominika Orłowska