Instruktorzy

Nasi Instruktorzy:

Roman Kuzelyak

Roman Kuzelyak urodził się 1960 r. na Ukrainie. Jest absolwentem Kosiwskiego Technikum Sztuki Plastycznej o specjalności ceramika. W swoim rodzinnym kraju pracował w szkolnictwie i biznesie. Specjalizował się w produkcji rzeźbionych i ręcznie malowanych pieców kaflowych. Był wykładowcą Instytutu Sztuk Pięknych. W 1984 r. zawarł związek małżeński, z którego ma syna i córkę.

W 2002 r. przyjechał do Polski, aby wesprzeć finansowo studia swoich dzieci. Początkowo pracował w firmie budowlanej na Śląsku pod Opolem. Ponadto pracował z dziećmi z Gminy Rudniki, ale chyba na stałe związał się z Gminą Łochów, a dokładnie z Muzeum Gwizdka w Gwizdałach, do którego zaprosiła go Irena Buczyńska. Tam ma swoją pracownię, w której jest instruktorem ceramiki.

Roman Kuzelyak ma za sobą traumatyczne przeżycia. W 2006 r. podczas katastrofy budowlanej hali wystawienniczej Międzynarodowych Targów w Katowicach, ledwie uszedł z życiem. Na targach prezentował swoje ceramiczne gołębie. Przypadek sprawił,  że w nocy przed przyjazdem na targi jeden z gołębi pokruszył się, co twórca odebrał jako zły znak. Chciał nawet zrezygnować z wystawy. Doszło do nieporozumień z organizatorami, a jego stanowisko przeniesiono w inne miejsce.

Obok stoiska R. Kuzelyaka przechodziła 4 – osobowa rodzina; ojciec z jednym dzieckiem poszedł dalej, a matka z synem na moment zatrzymała się. – Gdybym wtedy bardziej spróbował zainteresować swoimi glinianymi ptaszkami tego malca, byliby oni uratowani. Matka jednak odciągała synka od stoiska i pobiegli za tatą. W chwilę później wszystko się zawaliło.

Po tych przeżyciach postanowił zająć się pracą z dziećmi, którym przekazuje tajniki wyrobu figurek, gwizdków czy wazonów z gliny. Szczególne miejsce w tej kolekcji zajmują gołębie.

Katarzyna Stachurska-Bala

Urodziła się 9 października 1966 roku w Bukowinie Tatrzańskiej. Mieszka w Zawiszynie (gmina Jadów, pow. wołomiński) razem z mężem i trójką dzieci. Początkowy okres twórczości artystki to fascynacja ikonami, martwymi naturami, scenami rodzajowymi. Od kilku lat, Katarzyna Bala zajmuje się tematyką hippiczną, portretem i pejzażem.

Doświadczenie:

Technikum tkactwa Arstystycznego w Zakopanem pod kierunkiem m.in. Marty Gąsienicy Szostak i Zofii Krzeptowskiej.

1986-1991 – pracownia artystyczna Urszuli Plewki-Szmidt w Poznaniu, współudział w realizacji monumentalnych prac, m.in: Życie i twórczość Henryka Wieniawskiego, Ołtarz Pergamoński, cykl ikon 1000-lecie chrztu Rusi.

Od 1991 roku – prywatna pracownia artystyczna gobelinów i malarstwa w Zawiszynie.

Wystawy indywidualne:

2001- Galeria Korozja i Kolor, Wołomin; 2004 – Galeria Dom, Sokołów Podlaski; 2004/2005 – Łazienki Królewskie – Stara Kordegarda, warszawa; 2005 – Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Warszawa, Galeria Orła – Ząbki, Miejski Dom kultury – Kobyłka; 2006 – Centrum wystawowo Konferencyjne na Wawelu, Kraków, Biblioteka Narodowa w Warszawie; 2007 – Zamek w Liwie; 2008 – Dom Kultury Polskiej w Wilnie, Galeria Lavoir de Mougins, Francja; 2009 – Muzeum malarstwa w Czerniowcach, Ukaraina; 2010 – Muzeum Historyczne w Zduńskiej Woli; 2011 – Ukraina: Kamieniec Podolski, winnica, Lwów; 2012 – Ostrów Mazowiecka; 2014 – Warszawa, Centrum Sportu, Zamek Królewski – Tkanina na siedzisko Króla Stanisława Poniatowskiego

2001 – I nagroda w konkursie na tkaninę artystyczną do sali konferencyjnej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie. Prace artystki prezentowane były również na corocznych organizowanych przez warszawski Miejski Dom Kultury Mokotów, Obchodach “Dnia Ziemi” w programach TVP oraz prasie krajowej i zagranicznej. Znajdują się one w instytucjach publicznych i kolekcjach prywatnych w Polsce, Australii, Francji, Kanadzie, Niemczech, Szwajcarii i USA.

Rafał Snopczyński

Rafał Snopczyński jest założycielem Studia Tańca Next Level, które swoją współpracę z MiGOK’iem rozpoczęło w październiku 2015r. Zespół na swoim koncie ma już wiele osiągnięć tanecznych (pucharów, tytułów) oraz premierę swojego pierwszego spektaklu tanecznego “Siła przyjaźni”, która ukazała się w 2018r. podczas podsumowania rocznej pracy dzieci.
Rafał jest osobą pozytywnie patrzącą na świat i podchodzącą do wszystkiego z uśmiechem. Uwielbia pracę z dziećmi i młodzieżą co przekłada się na bardzo dobry kontakt ze swoimi uczniami. 
Jest wieloletnim tancerzem, który swoją karierę rozwijał i szkolił w zespołach tanecznych “Avocado” , “MAT-Musicalowa Akademia Talentów” oraz “Egurolla Dance Studio”.
Swoje techniki taneczne szkoli u wielu znanych tanecznych osobowości od jazz’u, modernu, tańca współczesnego, hip-hop’u i wielu innych styli tanecznych.
Na swoim koncie ma już wiele tytułów tanecznych np.:
– II vice mistrzostwo Polski, Europy i Świata w formacji modern (IDO Wetzlar/Germany)
– I miejsce w kategorii PRODUKCJE pow. 15 lat (Otwarty Puchar Polski w Tańcu Nowoczesnym w Inowrocławiu)
– I miejsce w Hip-Hop formacja (XI WORLD DANCEWEEK MIKOŁAJKI POLAND)
– II miejsce w SHOW DANCE solo dorośli (XII WORLD DANCEWEEK MIKOŁAJKI POLAND)
Swoje doświadczenia taneczne sprawdza również w programach telewizyjnych między innymi, brał udział w programach jako uczestnik “Got to Dance – Tylko Taniec” , oraz jako tancerz “Jaka to melodia” lub “Taniec z Gwiazdami”.

Grzegorz Siek

Z muzyką związany od najmłodszych lat z zamiłowania
i wykształcenia perkusista, drugi instrument pianino. Skończył szkołę muzyczną I i II stopnia w Przemyślu. Absolwent wydziału artystycznego UMCS na kierunku Jazz i muzyka estradowa w klasie perkusji. Odnajduje się w różnych gatunkach muzycznych. Brał Udział w wielu festiwalach m.in. (Przemyska Scena Niezależna, SPAM, Fort Missia), supporty przed (Złe Psy, Poparzeni Kawa Trzy, Myslovitz, Strachy na Lachy)

Donata Dębińska

Donata Dębińska jest absolwentką studiów choreograficznych pierwszego stopnia na Akademii Muzycznej im. Kiejstuta i Grażyny Bacewiczów w Łodzi. Obecnie kontynuuje swoją przygodę choreograficzną na tej samej uczelni na studiach drugiego stopnia łącząc to z studiami magisterskimi z psychologii  na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Swoją przygodę z tańcem i muzyka zaczęła mając sześć lat w ognisku muzycznym w państwowej szkole muzycznej pierwszego i drugiego stopnia im. Wandy Kossakowej w rodzinnym mieście Sanok. 

W 2010 skończyła szkołę muzyczną pierwszego stopnia (instrument wiodący skrzypce) W wieku 10 lat została członkiem Formacji Tańca Towarzyskiego „Flamenco” w Sanoku i została niej kolejne 8 lat. W 2013 roku na ścieżce rozwoju tanecznego pojawiły się również zajęcia z tańca klasycznego, współczesnego oraz jazzu, których kontynuacją są studia na kierunku choreografii i technik tanecznych.  Od 2016 roku regularnie uczestniczy w Otwartych Warsztatach Tańca Współczesnego w Połczynie-Zdrój, gdzie doświadczyła dużo szerszego spektrum świata tanecznego uczestnicząc w zajęciach z: tańca klasycznego, współczesnego, improwizacji tanecznej, kontaktu improwizacji, GAGA, Śniącego ciało, wodnych praktyk somatycznych, Bojowego partneringu, Capoeiry, Kung-Fu, Jogi.

Instruktorka zajęć improwizacji tanecznej na Warsztatach Artystycznych pod Matragoną. Nauczycielka tańca klasycznego dla dzieci w „Art Studio” Sanok. Uczestnik prestiżowego Festiwalu tańca współczesnego „Labirynt” organizowanego przez Witolda Jurewicza. Organizatorka Spektaklu Teatru Tańca „Created by Żubardzka” w Sanokcim Domu Kultury. Autorka choreografii „Wyścig” wystawionej na wieczorze tańca na Akademi Muzycznej w Łodzi. Udział w projekcie muzycznym duetu jazzowego „Two I Am”. Autorka choreografii „W trapezie pierwiastków istnienia” wystawionej na „Przystanku Balnica” 

O mnie:

Jestem osobą, która rozwija się cały czas i uwielbia to robić. Dzięki temu, ze sama cały czas się uczę, łatwiej jest mi przekazać tą wiedzę swoim podopiecznym. Ucząc się tańca przez wiele lat, zauważyłam jak istotna role w tym procesie odgrywa psychika. Umiejętnie łącząc wiedzę na temat ciała i umysłu, staram się podchodzić indywidualnie do każdego z uczniów. Moim zdaniem pokazanie piękna świata tańca, to najlepsza inspiracja i motywacja dla każdego młodego tancerza. Chce aby każdy, niezależnie od wieku, uczestnik zajęć skorzystał z nich w najlepszy dla siebie sposób i patrzył na rozwój przez pryzmat podobny do mojego-świetnej zabawy!

Irena Filuś

Irena Filuś jest podwójną absolwentką Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Studia ukończyła w zakresie gry na skrzypcach współczesnych oraz skrzypcach barokowych. Podczas studiów czynnie angażowała się w tworzenie różnych zespołów i projektów, między innymi: Tangeros Trio, z którym zdobyła I nagrodę na Konkursie Akordeonowym w Giżycku, III nagrodę na Konkursie Muzyki Rozrywkowej 
i Akordeonowej w Sanoku. Z zespołem Trio Akademickie wykonującym muzykę barokową zajęła III miejsce na Forum Kameralnym Muzyki Dawnej w Poznaniu. 
Z zespołem barokowym Ensemble Inegalite koncertuje intensywnie na terenie całego kraju, a w 2018 roku ukazała się pierwsza płyta zatytułowana ‚Variete’. Irena jest także muzykiem orkiestrowym, współpracowała z wieloma orkiestrami w kraju, między innymi: Filharmonią Pomorską, Filharmonią Gorzowską, Orkiestrą Filharmoników Bydgoskich, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, a także z orkiestrami za granicą: udział w nagraniu płyty „Planet der Drachen” w Berlinie, orkiestra towarzysząca zespołowi Adoro podczas licznych tras koncertowych w Niemczech, Orkiestra Fedele Fenaroli we Włoszech – koncerty zarówno we Włoszech jak i w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Na stałe związana była z Orkiestrą Opery Nova w Bydgoszczy (2014-2018). 
Posiada także wykształcenie wokalne, ukończone Studium Muzyki Jazzowej i Estradowej u profesor Joanny Zagdańskiej-Żółkoś. Jako wokalistka koncertuje z zespołem Panieneczki, z którym zagrała trasę koncertową w 2018 roku w całej Polsce supportując artystę Korteza. W 2019 roku ukazał się drugi mini album zespołu. 
Kilkakrotnie była też jurorem w konkursie Piosenki Dziecięcej w Izbicy Kujawskiej. 
Od 2017 roku prowadzi działalność pedagogiczną w szkole muzycznej w Rypinie. 

Paulina Gocałek

Paulina Gocałek. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 15 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Zduńskiej Woli  w klasie śpiewu mgr Doroty Borowicz. W 2016 r. ukończyła z wyróżnieniem studia drugiego stopnia w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie śpiewu dr hab. Anny Dzionek-Kwiatkowskiej. Podczas studiów zrealizowała również dwuletnie Studium Pedagogiczne. Doświadczenia scenicznego nabywała biorąc udział w licznych kursach mistrzowskich, koncertach i projektach organizowanych przez uczelnię m.in. :

2013 r. Musical „Łódź Story” (muz. W. Korcz) w reż. Beaty Redo Dobber;  mistrzowski kurs wokalny prof. Andrzeja Żarneckiego „Muzyka w działaniu – działanie w muzyce”;

2014-2015 r.  Seminarium Wykonawstwa Liryki Wokalnej prof. Tomasza Herbuta;  mistrzowski kurs wokalny mgr Andrzeja Saciuka

2015 r. – spektakl „Dom Bernardy Alba” inspirowany dramatem F. G. Lorki w reż. Hanny Chojnackiej.

2018 r. – Mistrzowski Kurs Wokalny prof. Marka Rzepki w ramach XII Letnich Kursów Metodycznych Muzyki Dawnej Warszawie

Współpracowała z Teatrem Arte Creatura na Śląsku. W operetce Hrabina Mariza F. Lehara wcieliła się w postać Lizy. Chętnie występuje z lokalnymi orkiestrami dętymi m.in. z Miejską Orkiestrą Dętą w Makowie Mazowieckim oraz Orkiestrą Dętą Miasta Mińsk Mazowiecki. Na przełomie 2016/2017 roku miała przyjemność występować jako solistka z Orkiestrą Koncertową Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Jest laureatką I Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Viva Calisia w Kaliszu. Posiada doświadczenie w nauczaniu śpiewu solowego i prawidłowej emisji głosu dzieci, młodzieży i dorosłych.

Marta Baum

Marta Baum – gitara start!
 
Od wielu lat działam w obszarze muzyki.
Jestem animatorem kultury, edukatorką muzyczną, wokalistką, multi-instrumentalistką 
( gitara akustyczna, basowa i pianino). 
Komponuję i piszę teksty piosenek. Mam wieloletnie doświadczenie sceniczne występując na scenach w Polsce z autorskimi projektami muzycznymi jako dj’ka i wokalistka – “Baum”, “Retro Trio”.
 
Warsztat muzyczny szlifowałam w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, uczyłam się także u Magdy Navarrete, Anny Sokołek i Bartka Cabonia.
Brałam również udział w warsztatach muzycznych m.in. u znanej sopranistki Olgi Szwajgier.
 
Jako jurorka zostałam zaproszona do udziału w Drugiej Edycji Telewizyjnego Show “All Together Now” – “Śpiewajmy razem”.
 
Z wykształcenia jestem Animatorem Kultury – posiadam licencjat UMCS w Lublinie – Wydział Pedagogiki i Psychologii.
 
Prowadzę działalność edukacyjną dzieci, młodzieży i dorosłych. Moja działalność polega na prowadzeniu indywidualnych zajęć z podstaw gry na gitarze akustycznej, pianina i emisji głosu, pracuję nad doborem odpowiedniego repertuaru oraz interpretacją piosenki. Wprowadzam do zajęć elementy muzykoterapii.
 
Moją misją jest rozbudzanie pasji i miłości do muzyki.

Tobiasz Urbaniak

Tobiasz Urbaniak (ur. w 1998r. w Gostyniu) naukę gry na akordeonie rozpoczął w wieku 12 lat w Państwowej Szkole
Muzycznej I st. im. Józefa Zeidlera w Gostyniu pod kierunkiem mgr Ireny Kaźmierczak i mgr Wojciecha Michalika. W 2017,
ukończył, uzyskując ocenę celującą z instrumentu głównego akordeonu, Poznańską Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II
st. im. Mieczysława Karłowicza w klasie mgr Cezarego Witlewskiego. W ostatnich latach był laureatem konkursów
wykonawczych, m.in.:

* XI Konkurs Akordeonowy im. A. Krzanowskiego Czechowice-Dziedzice (2020) – wyróżnienie oraz nagroda specjalna za najlepszą interpretację utworu Andrzeja Krzanowskiego
* 44th International Accordion Competition Pula (Chorwacja) I nagroda
* VAMO Akkordeonwettbewerb w Wiedniu (Austria) (2018) III miejsce solo
* 2. International Open Accordion Contest Trossingen (Niemcy) (2018) II nagroda
* XXIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej w Przemyślu (2016) III miejsce solo, wyróżnienie w kat. kameralnej
– kwintet akordeonowy
* Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy Słupca 2017 II miejsce solo, III miejsce w kat. kameralnej kwintet akordeonowy
* Konkurs Akordeonowy w Mławie I miejsce solo w 2017, 2015, 2013, II miejsce solo w 2016, w kat. kameralnej II miejsce
(2017), III miejsce (2015) kwintet akordeonowy
* XIX Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe “Sanok 2016” wyróżnienie solo, III miejsce w kat. kameralnej kwintet
akordeonowy.
Swoje umiejętności doskonalił podczas lekcji mistrzowskich pod okiem takich akordeonistów jak : Jurij Szyszkin, Władimir
Runczak, Gorka Hermosa, Cao Xiao-Qing, Elżbieta Rosińska, Zbigniew Ignaczewski. Występował w najważniejszych
ośrodkach kultury w Poznaniu, m.in.: Filharmonia Poznańska, Teatr Wielki im. S. Moniuszki w Poznaniu. W roku 2017 został
uhonorowany Nagrodą Miasta Poznania przyznawaną za szczególne osiągnięcia dla uczniów poznańskich szkół. Od roku
akademickiego 2017/2018 studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie pod kierunkiem prof. dr.
hab. Klaudiusza Barana i ad. dr . hab. Rafała Grząki. W 2019 roku brał udział w nagraniach do debiutanckiej płyty Chopin
University Modern Ensamble. Został również stypendystą programu Erasmus+ i swoje umiejętności doskonali pracując z
prof. Janne Rattya.