Nasi Instruktorzy:
Roman Kuzelyak
Roman Kuzelyak urodził się 1960 r. na Ukrainie. Jest absolwentem Kosiwskiego Technikum Sztuki Plastycznej o specjalności ceramika. W swoim rodzinnym kraju pracował w szkolnictwie i biznesie. Specjalizował się w produkcji rzeźbionych i ręcznie malowanych pieców kaflowych. Był wykładowcą Instytutu Sztuk Pięknych. W 1984 r. zawarł związek małżeński, z którego ma syna i córkę.
W 2002 r. przyjechał do Polski, aby wesprzeć finansowo studia swoich dzieci. Początkowo pracował w firmie budowlanej na Śląsku pod Opolem. Ponadto pracował z dziećmi z Gminy Rudniki, ale chyba na stałe związał się z Gminą Łochów, a dokładnie z Muzeum Gwizdka w Gwizdałach, do którego zaprosiła go Irena Buczyńska. Tam ma swoją pracownię, w której jest instruktorem ceramiki.
Roman Kuzelyak ma za sobą traumatyczne przeżycia. W 2006 r. podczas katastrofy budowlanej hali wystawienniczej Międzynarodowych Targów w Katowicach, ledwie uszedł z życiem. Na targach prezentował swoje ceramiczne gołębie. Przypadek sprawił, że w nocy przed przyjazdem na targi jeden z gołębi pokruszył się, co twórca odebrał jako zły znak. Chciał nawet zrezygnować z wystawy. Doszło do nieporozumień z organizatorami, a jego stanowisko przeniesiono w inne miejsce.
Obok stoiska R. Kuzelyaka przechodziła 4 – osobowa rodzina; ojciec z jednym dzieckiem poszedł dalej, a matka z synem na moment zatrzymała się. – Gdybym wtedy bardziej spróbował zainteresować swoimi glinianymi ptaszkami tego malca, byliby oni uratowani. Matka jednak odciągała synka od stoiska i pobiegli za tatą. W chwilę później wszystko się zawaliło.
Po tych przeżyciach postanowił zająć się pracą z dziećmi, którym przekazuje tajniki wyrobu figurek, gwizdków czy wazonów z gliny. Szczególne miejsce w tej kolekcji zajmują gołębie.
Katarzyna Stachurska-Bala
Urodziła się 9 października 1966 roku w Bukowinie Tatrzańskiej. Mieszka w Zawiszynie (gmina Jadów, pow. wołomiński) razem z mężem i trójką dzieci. Początkowy okres twórczości artystki to fascynacja ikonami, martwymi naturami, scenami rodzajowymi. Od kilku lat, Katarzyna Bala zajmuje się tematyką hippiczną, portretem i pejzażem.
Doświadczenie:
Technikum tkactwa Arstystycznego w Zakopanem pod kierunkiem m.in. Marty Gąsienicy Szostak i Zofii Krzeptowskiej.
1986-1991 – pracownia artystyczna Urszuli Plewki-Szmidt w Poznaniu, współudział w realizacji monumentalnych prac, m.in: Życie i twórczość Henryka Wieniawskiego, Ołtarz Pergamoński, cykl ikon 1000-lecie chrztu Rusi.
Od 1991 roku – prywatna pracownia artystyczna gobelinów i malarstwa w Zawiszynie.
Wystawy indywidualne:
2001- Galeria Korozja i Kolor, Wołomin; 2004 – Galeria Dom, Sokołów Podlaski; 2004/2005 – Łazienki Królewskie – Stara Kordegarda, warszawa; 2005 – Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Warszawa, Galeria Orła – Ząbki, Miejski Dom kultury – Kobyłka; 2006 – Centrum wystawowo Konferencyjne na Wawelu, Kraków, Biblioteka Narodowa w Warszawie; 2007 – Zamek w Liwie; 2008 – Dom Kultury Polskiej w Wilnie, Galeria Lavoir de Mougins, Francja; 2009 – Muzeum malarstwa w Czerniowcach, Ukaraina; 2010 – Muzeum Historyczne w Zduńskiej Woli; 2011 – Ukraina: Kamieniec Podolski, winnica, Lwów; 2012 – Ostrów Mazowiecka; 2014 – Warszawa, Centrum Sportu, Zamek Królewski – Tkanina na siedzisko Króla Stanisława Poniatowskiego
2001 – I nagroda w konkursie na tkaninę artystyczną do sali konferencyjnej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie. Prace artystki prezentowane były również na corocznych organizowanych przez warszawski Miejski Dom Kultury Mokotów, Obchodach “Dnia Ziemi” w programach TVP oraz prasie krajowej i zagranicznej. Znajdują się one w instytucjach publicznych i kolekcjach prywatnych w Polsce, Australii, Francji, Kanadzie, Niemczech, Szwajcarii i USA.
Rafał Snopczyński
Rafał Snopczyński jest założycielem Studia Tańca Next Level, które swoją współpracę z MiGOK’iem rozpoczęło w październiku 2015r. Zespół na swoim koncie ma już wiele osiągnięć tanecznych (pucharów, tytułów) oraz premierę swojego pierwszego spektaklu tanecznego “Siła przyjaźni”, która ukazała się w 2018r. podczas podsumowania rocznej pracy dzieci.
Rafał jest osobą pozytywnie patrzącą na świat i podchodzącą do wszystkiego z uśmiechem. Uwielbia pracę z dziećmi i młodzieżą co przekłada się na bardzo dobry kontakt ze swoimi uczniami.
Jest wieloletnim tancerzem, który swoją karierę rozwijał i szkolił w zespołach tanecznych “Avocado” , “MAT-Musicalowa Akademia Talentów” oraz “Egurolla Dance Studio”.
Swoje techniki taneczne szkoli u wielu znanych tanecznych osobowości od jazz’u, modernu, tańca współczesnego, hip-hop’u i wielu innych styli tanecznych.
Na swoim koncie ma już wiele tytułów tanecznych np.:
– II vice mistrzostwo Polski, Europy i Świata w formacji modern (IDO Wetzlar/Germany)
– I miejsce w kategorii PRODUKCJE pow. 15 lat (Otwarty Puchar Polski w Tańcu Nowoczesnym w Inowrocławiu)
– I miejsce w Hip-Hop formacja (XI WORLD DANCEWEEK MIKOŁAJKI POLAND)
– II miejsce w SHOW DANCE solo dorośli (XII WORLD DANCEWEEK MIKOŁAJKI POLAND)
Swoje doświadczenia taneczne sprawdza również w programach telewizyjnych między innymi, brał udział w programach jako uczestnik “Got to Dance – Tylko Taniec” , oraz jako tancerz “Jaka to melodia” lub “Taniec z Gwiazdami”.

Grzegorz Siek

Z muzyką związany od najmłodszych lat z zamiłowania
i wykształcenia perkusista, drugi instrument pianino. Skończył szkołę muzyczną I i II stopnia w Przemyślu. Absolwent wydziału artystycznego UMCS na kierunku Jazz i muzyka estradowa w klasie perkusji. Odnajduje się w różnych gatunkach muzycznych. Brał Udział w wielu festiwalach m.in. (Przemyska Scena Niezależna, SPAM, Fort Missia), supporty przed (Złe Psy, Poparzeni Kawa Trzy, Myslovitz, Strachy na Lachy)
Marta Mierzejewska
Jestem urodzoną Giżycczanką, która uczęszczała do klasy fletu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Giżycku. Po maturze przeprowadziłam się do Warszawy i tam ukończyłam Autorską Szkołę Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w klasie wokalu. Zostałam również absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej – specjalność wokalistyka jazzowa oraz ukończyłam Studium Pedagogiczne. Zdobywałam wiedzę z zakresu emisji głosu u wielu znanych nauczycieli śpiewu m.in. Tadeusza Konadora, Izabeli Zając, Moniki Urlik czy Katarzyny Rościńskiej. Jeździłam na warsztaty muzyczne m.in. w Chodzieży, Szczecinie z Deborah Brown, Muzyczna Owczarnia w Jaworkach, POLUzone czy warsztaty w Koluszkach. Ukończyłam w 2021r kurs dla nauczycieli śpiewu Stowarzyszenia Nauczycieli MIX. Śpiewałam na festiwalach w amfiteatrze Opolskim oraz Sopockim wspierając wokalnie główne gwiazdy wydarzeń. Na stałe współpracowałam z Blue Cafe, Nick Sinckler oraz Saszan. Byłam dwukrotnie jurorem w programie telewizji Polsat „Śpiewajmy razem. All Togheter Now”.
Zagrałam wiele koncertów na polskich scenach, m.in. śpiewałam chórki dla Michała Szpaka, Blue Cafe, Halinie Frąckowiak, Viki Gabor, Roksanie Węgiel, Michałowi Szczygłowi, Nickowi Sincklerowi i Saszan, a w roku 2021 na KFPP w Opolu śpiewałam chórki Natalii Zastępie w wygrywając konkurs Premier. Tworzę zespół eventowy Soul Sistas, który aktualnie jest prowadzony przez agencję muzyczną Anseba, oraz organizuję i uczestniczę w koncertach muzyki na żywo w restauracjach i innych miejscach z takim zapotrzebowaniem.

Marta Tlaga
Tancerka, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie.
Uczestniczka wielu szkoleń i warsztatów z zakresu tańca klasycznego i współczesnego. Jako tancerka współpraco wała z zespołem Młody Balet Polski, z którym występowała przedstawieniach baletowych Teatru Palladium.
Zajęcia z dziećmi prowadzi od 2011 r. Pracowała w takich szkołach tańca jak Egurrola Dance Studio, Młody Balet Polski. Przygotowywała dzieci do występów baletowych w teatrach.
Obecnie pracuje w Szkole Tańca i Baletu Piruecik oraz przedszkolach.
Na zajęciach baletowych szczególną uwagę zwraca na prawidłową postawę ciała, pobudzanie dziecięcej wyobraźni poprzez ruch oraz kształtowanie muzycznej wrażliwości dziecka.
Umiejętnie łączy dwie pasje taniec i literaturę. Ukończyła studia licencjackie oraz magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim na wydziale Filologii Polskiej.

Irena Filuś

Jacek Cichocki
Pianista, kompozytor, aranżer absolwent Policealnego Studium Jazzowego w Warszawie, Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
Laureat nagród na konkursach muzyki jazzowej (m.in.: I nagroda – Krokus Jazz Festiwal 2005, II nagroda – Tarnów Jazz Contest 2008, I nagroda – X Hanza Jazz Festiwal 2014), jest także laureatem konkursu improwizacji do filmu Transatlantyk Instant Composition Contest 2015.
Ma na swoim koncie wiele występów, m.in: JazzKlub NOSPRu 2022, Jazztopad Festival 2021, Jazz Jantar 2022 i 2020, festiwal filmowy „Przeźrocza” 2021 i 2020, koncerty w Muzycznym Studiu „Trójki” im. Agnieszki Osieckiej (2019 r. i 2018 r.), Songwriter Łódź Festiwal 2019, Męskie granie 2018, Wschód Piękna Festival 2018, udział w koncercie zamykający Rok Josepha Conrada transmitowanym przez TVP Kultura (2017r.), Nowa Tradycja 2013, Festiwal Jazzu Tradycyjnego Złota Tarka 2012, półfinał telewizyjnego show muzycznego „Must Be The Music” w 2011r.).
Nagrane albumy: 2022r. Wojciech Jachna Squad, “Earth”; 2020r. Wojciech Jachna Squad, „Elements”; 2019r. Limboski, „Ucieczka Saula”; 2018r. Limboski, „Poliamoria”; 2016r. Limboski, „W trawie. I inne jeszcze młode”; 2015r. Jachna/Cichocki/Urowski/

Marta Baum

Dominika Orłowska
Dominika Orłowska jest certyfikowanym nauczycielem jogi oraz medytacji. Prowadzi zajęcia dla grup początkujących, ogólnych (o rożnym poziomie zaawansowania uczestników), dla seniorów oraz warsztaty uważności. Styl, w którym się specjalizuję, to Vinyasa Joga. Są to zajęcia, na których łączy się oddech z ruchem w płynne, rozgrzewające sekwencje w celu osiągnięcia równowagi w umyśle i ciele.
Joga kocha każde ciało i każde ciało kocha jogę.
