Instruktorzy

Nasi Instruktorzy:

Roman Kuzelyak

Roman Kuzelyak urodził się 1960 r. na Ukrainie. Jest absolwentem Kosiwskiego Technikum Sztuki Plastycznej o specjalności ceramika. W swoim rodzinnym kraju pracował w szkolnictwie i biznesie. Specjalizował się w produkcji rzeźbionych i ręcznie malowanych pieców kaflowych. Był wykładowcą Instytutu Sztuk Pięknych. W 1984 r. zawarł związek małżeński, z którego ma syna i córkę.

W 2002 r. przyjechał do Polski, aby wesprzeć finansowo studia swoich dzieci. Początkowo pracował w firmie budowlanej na Śląsku pod Opolem. Ponadto pracował z dziećmi z Gminy Rudniki, ale chyba na stałe związał się z Gminą Łochów, a dokładnie z Muzeum Gwizdka w Gwizdałach, do którego zaprosiła go Irena Buczyńska. Tam ma swoją pracownię, w której jest instruktorem ceramiki.

Roman Kuzelyak ma za sobą traumatyczne przeżycia. W 2006 r. podczas katastrofy budowlanej hali wystawienniczej Międzynarodowych Targów w Katowicach, ledwie uszedł z życiem. Na targach prezentował swoje ceramiczne gołębie. Przypadek sprawił,  że w nocy przed przyjazdem na targi jeden z gołębi pokruszył się, co twórca odebrał jako zły znak. Chciał nawet zrezygnować z wystawy. Doszło do nieporozumień z organizatorami, a jego stanowisko przeniesiono w inne miejsce.

Obok stoiska R. Kuzelyaka przechodziła 4 – osobowa rodzina; ojciec z jednym dzieckiem poszedł dalej, a matka z synem na moment zatrzymała się. – Gdybym wtedy bardziej spróbował zainteresować swoimi glinianymi ptaszkami tego malca, byliby oni uratowani. Matka jednak odciągała synka od stoiska i pobiegli za tatą. W chwilę później wszystko się zawaliło.

Po tych przeżyciach postanowił zająć się pracą z dziećmi, którym przekazuje tajniki wyrobu figurek, gwizdków czy wazonów z gliny. Szczególne miejsce w tej kolekcji zajmują gołębie.

Katarzyna Stachurska-Bala

Urodziła się 9 października 1966 roku w Bukowinie Tatrzańskiej. Mieszka w Zawiszynie (gmina Jadów, pow. wołomiński) razem z mężem i trójką dzieci. Początkowy okres twórczości artystki to fascynacja ikonami, martwymi naturami, scenami rodzajowymi. Od kilku lat, Katarzyna Bala zajmuje się tematyką hippiczną, portretem i pejzażem.

Doświadczenie:

Technikum tkactwa Arstystycznego w Zakopanem pod kierunkiem m.in. Marty Gąsienicy Szostak i Zofii Krzeptowskiej.

1986-1991 – pracownia artystyczna Urszuli Plewki-Szmidt w Poznaniu, współudział w realizacji monumentalnych prac, m.in: Życie i twórczość Henryka Wieniawskiego, Ołtarz Pergamoński, cykl ikon 1000-lecie chrztu Rusi.

Od 1991 roku – prywatna pracownia artystyczna gobelinów i malarstwa w Zawiszynie.

Wystawy indywidualne:

2001- Galeria Korozja i Kolor, Wołomin; 2004 – Galeria Dom, Sokołów Podlaski; 2004/2005 – Łazienki Królewskie – Stara Kordegarda, warszawa; 2005 – Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Warszawa, Galeria Orła – Ząbki, Miejski Dom kultury – Kobyłka; 2006 – Centrum wystawowo Konferencyjne na Wawelu, Kraków, Biblioteka Narodowa w Warszawie; 2007 – Zamek w Liwie; 2008 – Dom Kultury Polskiej w Wilnie, Galeria Lavoir de Mougins, Francja; 2009 – Muzeum malarstwa w Czerniowcach, Ukaraina; 2010 – Muzeum Historyczne w Zduńskiej Woli; 2011 – Ukraina: Kamieniec Podolski, winnica, Lwów; 2012 – Ostrów Mazowiecka; 2014 – Warszawa, Centrum Sportu, Zamek Królewski – Tkanina na siedzisko Króla Stanisława Poniatowskiego

2001 – I nagroda w konkursie na tkaninę artystyczną do sali konferencyjnej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie. Prace artystki prezentowane były również na corocznych organizowanych przez warszawski Miejski Dom Kultury Mokotów, Obchodach “Dnia Ziemi” w programach TVP oraz prasie krajowej i zagranicznej. Znajdują się one w instytucjach publicznych i kolekcjach prywatnych w Polsce, Australii, Francji, Kanadzie, Niemczech, Szwajcarii i USA.

Katarzyna Piątkowska

Instruktorka o sobie:
„Jestem sopranem lirycznym, studentką ostatniego roku studiów magisterskich Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (śpiew solowy – opera). W szkołach muzycznych I i II stopnia uczyłam się gry na skrzypcach i waltorni.
Przez osiem lat śpiewałam jako pierwszy sopran w Chórze Akademickim Politechniki Warszawskiej, koncertując w kraju i za granicą, często wykonując partie solowe (m. in. w prawykonaniu utworu „The playful wind” Bartosza Kowalskiego-Banasewicza w Filharmonii Narodowej).
Miałam zaszczyt współpracować z dyrygentami i kompozytorami takimi jak Krzysztof Penderecki, Marcin Nałęcz-Niesiołowski, Janusz Przybylski, Rafał Janiak, Marta Kluczyńska, Paul Mealor, Vytautas Miškinis, Brady Allred, Ko Matsushita, Vaclovas Augustinas, Kent Hatteberg, Dariusz Zimnicki. Uczestniczyłam w nagraniach muzyki klasycznej, teatralnej i filmowej, a także rozrywkowej. 
Brałam udział w uczelnianym tournée przedstawień „Strasznego Dworu” Stanisława Moniuszki oraz w spektaklach „Suor Angelika” Giacomo Pucciniego wystawianych na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.
Z pierwszego wykształcenia jestem informatykiem po studiach inżynierskich na wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, przez kilka lat pracowałam jako programistka. W roku 2021 nawiązałam współpracę z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego jako kontraktowy wykładowca przedmiotu Emisja głosu.”
Katarzyna Praczyk-Piątkowska FOTO

Grzegorz Siek

Z muzyką związany od najmłodszych lat z zamiłowania
i wykształcenia perkusista, drugi instrument pianino. Skończył szkołę muzyczną I i II stopnia w Przemyślu. Absolwent wydziału artystycznego UMCS na kierunku Jazz i muzyka estradowa w klasie perkusji. Odnajduje się w różnych gatunkach muzycznych. Brał Udział w wielu festiwalach m.in. (Przemyska Scena Niezależna, SPAM, Fort Missia), supporty przed (Złe Psy, Poparzeni Kawa Trzy, Myslovitz, Strachy na Lachy)

Marta Tlaga

Tancerka, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły  Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. 

Uczestniczka wielu szkoleń i warsztatów z zakresu tańca  klasycznego i współczesnego. Jako tancerka współpraco wała z zespołem Młody Balet Polski, z którym występowała  przedstawieniach baletowych Teatru Palladium. 

Zajęcia z dziećmi prowadzi od 2011 r. Pracowała w takich  szkołach tańca jak Egurrola Dance Studio, Młody Balet Polski. Przygotowywała dzieci do występów baletowych w  teatrach.  

Obecnie pracuje w Szkole Tańca i Baletu Piruecik oraz  przedszkolach

Na zajęciach baletowych szczególną uwagę zwraca na  prawidłową postawę ciała, pobudzanie dziecięcej  wyobraźni poprzez ruch oraz kształtowanie muzycznej  wrażliwości dziecka. 

Umiejętnie łączy dwie pasje taniec i literaturę. Ukończyła  studia licencjackie oraz magisterskie na Uniwersytecie  Warszawskim na wydziale Filologii Polskiej.

Marta Tlaga

Irena Filuś

Irena Filuś jest podwójną absolwentką Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Studia ukończyła w zakresie gry na skrzypcach współczesnych oraz skrzypcach barokowych. Podczas studiów czynnie angażowała się w tworzenie różnych zespołów i projektów, między innymi: Tangeros Trio, z którym zdobyła I nagrodę na Konkursie Akordeonowym w Giżycku, III nagrodę na Konkursie Muzyki Rozrywkowej 
i Akordeonowej w Sanoku. Z zespołem Trio Akademickie wykonującym muzykę barokową zajęła III miejsce na Forum Kameralnym Muzyki Dawnej w Poznaniu. 
Z zespołem barokowym Ensemble Inegalite koncertuje intensywnie na terenie całego kraju, a w 2018 roku ukazała się pierwsza płyta zatytułowana ‚Variete’. Irena jest także muzykiem orkiestrowym, współpracowała z wieloma orkiestrami w kraju, między innymi: Filharmonią Pomorską, Filharmonią Gorzowską, Orkiestrą Filharmoników Bydgoskich, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, a także z orkiestrami za granicą: udział w nagraniu płyty „Planet der Drachen” w Berlinie, orkiestra towarzysząca zespołowi Adoro podczas licznych tras koncertowych w Niemczech, Orkiestra Fedele Fenaroli we Włoszech – koncerty zarówno we Włoszech jak i w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Na stałe związana była z Orkiestrą Opery Nova w Bydgoszczy (2014-2018). 
Posiada także wykształcenie wokalne, ukończone Studium Muzyki Jazzowej i Estradowej u profesor Joanny Zagdańskiej-Żółkoś. Jako wokalistka koncertuje z zespołem Panieneczki, z którym zagrała trasę koncertową w 2018 roku w całej Polsce supportując artystę Korteza. W 2019 roku ukazał się drugi mini album zespołu. 
Kilkakrotnie była też jurorem w konkursie Piosenki Dziecięcej w Izbicy Kujawskiej. 
Od 2017 roku prowadzi działalność pedagogiczną w szkole muzycznej w Rypinie. 

Jacek Cichocki

Pianista, kompozytor, aranżer absolwent Policealnego Studium Jazzowego w Warszawie, Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. 

Laureat nagród na konkursach muzyki jazzowej (m.in.: I nagroda – Krokus Jazz Festiwal 2005, II nagroda – Tarnów Jazz Contest 2008, I nagroda – X Hanza Jazz Festiwal 2014), jest także laureatem konkursu improwizacji do filmu Transatlantyk Instant Composition Contest 2015.
Ma na swoim koncie wiele występów, m.in: JazzKlub NOSPRu 2022, Jazztopad Festival 2021, Jazz Jantar 2022 i 2020, festiwal filmowy „Przeźrocza” 2021 i 2020,  koncerty w Muzycznym   Studiu „Trójki” im. Agnieszki Osieckiej (2019 r. i 2018 r.), Songwriter  Łódź Festiwal 2019, Męskie granie 2018, Wschód Piękna Festival 2018, udział w koncercie zamykający Rok Josepha Conrada transmitowanym przez TVP  Kultura (2017r.), Nowa Tradycja 2013, Festiwal Jazzu Tradycyjnego Złota Tarka 2012, półfinał telewizyjnego show muzycznego „Must Be The Music” w 2011r.).

Nagrane albumy: 2022r. Wojciech Jachna Squad, “Earth”; 2020r. Wojciech Jachna Squad, „Elements”; 2019r. Limboski, „Ucieczka Saula”; 2018r. Limboski,  „Poliamoria”; 2016r. Limboski, „W trawie. I inne jeszcze młode”; 2015r. Jachna/Cichocki/Urowski/Krawczyk Quartet, „The Right Moment”; 2014r. Limboski „Verba Volant”; 2013r. Blue Sounds, „Karuna”; 2012r. Golden Life, „AQQ Akustycznie”; 2011r. Limboski,  „Tribute to Georgie Buck”; 2010r. Limboski, „Cafe Brumba”; 2006r. Blue Sounds, „Tak naprawdę to wszystko z miłości”. Dwie z wyżej wymienionych płyt („Poliamoria” i „Tribute to Georgie Buck”)  były nominowane do nagrody Fryderyki. Od 2017 roku pracuje w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu, gdzie uczy improwizacji fortepianowej i fortepianu jazzowego.

Jacek Cichocki Ognisko Muzyczne

Tomasz Kaznowski

Tomasz Kaznowski_INSTRUKTOR

Tomasz Kaznowski jest absolwentem klasy fortepianu warszawskiej Akademii Muzycznej (obecnie Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina).

Gry na fortepianu uczy od 2007 roku, zdobyte doświadczenia pozwoliły wypracować własną metodę, w której skupia się na trzech czynnikach:

1. poznawanie nowego repertuaru (opanowywanie coraz trudniejszych utworów to podstawa kształcenia);

2. ćwiczenie rozwijające sprawność palców (to, z kolei, warunek konieczny, by rozszerzać repertuar, o czym jest wzmianka powyżej);

3. praktycznej znajomosci tzw. harmonii muzycznej, czyli sztuce doboru akompaniamentu do melodii, nie na podstawie nut, lecz zasad, których poznanie pozwala czynić to samodzielnie.

Instruktor o lekcjach gry na fortepianie:

„Niezwykle ważnym elementem rozwijającym muzyczną wrażliwość jest słuchanie dobrych wykonań muzyki klasycznej, w pierwszym rzędzie muzyki fortepianowej, a wśród niej zwłaszcza tzw. koncertów fortepianowych, których zróżnicowana formuła (posiadają najczęściej trzy skontrastowane części i pisane są na fortepian z towarzyszeniem orkiestry) sprawia, że nawet dla początkujących słuchaczy są atrakcyjne w odbiorze. 

Z uwagi na krótki, czterdziestopięciominutowy, czas zajęć trudno byłoby jeszcze w ich trakcie wdrożyć słuchanie muzyki, słuchać można jednak w spokoju domowego zacisza; ja zaś chętnie przedstawię listę najważniejszych dla początkującego melomana pozycji wraz z dokładnym wskazaniem źródła nagrań w serwisie You Tube.

Zapraszam na zajęcia!”

Dominika Orłowska

Dominika Orłowska jest certyfikowanym nauczycielem jogi oraz medytacji. Prowadzi zajęcia dla grup początkujących, ogólnych (o rożnym poziomie zaawansowania uczestników), dla seniorów oraz warsztaty uważności. Styl, w którym się specjalizuję, to Vinyasa Joga. Są to zajęcia, na których łączy się oddech z ruchem w płynne, rozgrzewające sekwencje w celu osiągnięcia równowagi w umyśle i ciele.

Joga kocha każde ciało i każde ciało kocha jogę.

Dominika Orłowska