21

,,Woda - źródło życia" Mariusz Otta

70cm/54cm/50cm, kamień

Sztuka, którą tworzę nie ma być ,,wielka”. Odzwierciedla jedynie moje nieuporządkowane myśli zamykane w formach bądź ograniczane rozmiarem płaszczyzn. W pracach ukazuję siłę, ulotność, bezradność, tęsknotę i bezużyteczność, zastanawiając się równowcześnie nad istotą piękna. Moje prace nie potrzebują tłumaczenia, jedynie odbiorcy o podobnej wrażliwości, potrafiącego utożsamić sę z nimi, choć przez chwilę.

Forma rzeźbiarska ,,Woda- źródło życia” ma ukazywać siłę wody. Moc niszczenia, a zarazem tworzenia. Wydrążone w kamiennej kropli otwory, stworzone płaszczyzny i wgłębienia, pozwalają na gromadzenie się w niej wody. Dzięki temu rzeźba staje się symbolicznym źródłem życia. 

MARIUSZ OTTA – mgr sztuki, rzeźbiarz

Urodził się w 1983 r. Jest absolwentem Wydziału Rzeźby ASP w Gdańsku. Dyplom w 2010 roku w pracowni profesora Sławoja Ostrowskiego.

Mariusz Otta tworzy rzeźbę portretową i rysunki. Rzeźbi również w piasku, w lodzie i kamieniu. Miał kilka wystaw indywidualnych w Gdańsku. Uczestniczył w wystawach zbiorowych w Polsce, Norwegii i Hiszpanii. Brał udział w plenerach rzeźbiarskich. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i w Hiszpanii. Można je oglądać także w przestrzeni publicznej Gdańska.