Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Uwaga Szkoły!

Chcemy ogłosić, że nasze Kino weźmie udział w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Są to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową MEN.

Jak to działa?
Nauczyciele zapisują swoich uczniów na wybrany cykl (szczegółowe opisy cykli zamieszczone są na stronie internetowej NHEF) i od października do kwietnia raz w miesiącu przychodzą wraz z nimi do kina w swoim mieście na film. Przed każdym filmem odbywa się prelekcja poświęcona opisanemu w folderze zagadnieniu lub spotkanie z gościem. Nauczyciele dostają interdyscyplinarne materiały dydaktyczne (informacje o filmie i reżyserze, scenariusze lekcji, karty pracy, opinie psychologów etc.) do wykorzystania zarówno podczas zajęć szkolnych jak i przy rodzinnych dyskusjach filmowych w domu.

Zgłoszenia można wysyłać pod adresem:
https://nhef.pl/program/miasta/lochow

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w programie.

PS. Zapisy trwają do 5-tego paździenika, jeśli więc regulacje epidemiologiczne na to pozwolą i działalność szkół oraz Kina Łochów wrócą do normy – zajęcia w ramach NHEF odbędą się terminowo.