Wielki sukces łochowskich uczniów w wojewódzkim konkursie recytatorskim.

Dnia 19 grudnia 2020 r. odbył się finał 43. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” w Warszawie, którego głównym organizatorem jest Mazowiecki Instytut Kultury. Jest to jeden z najważniejszych konkursów recytatorskich na Mazowszu. Co roku w eliminacjach bierze udział kilka tysięcy dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego. 

Celem konkursu jest ujawnienie młodych talentów recytatorskich, pobudzanie aktywności artystycznej, popularyzacja literatury i kształtowanie nawyku czytania, ożywianie kontaktu z poezja polską i zagraniczną. Konkurs jest adresowany do dzieci   i młodzieży szkół podstawowych. Organizatorami eliminacji są szkoły podstawowe, ośrodki kultury.

Podczas Finału ze wszystkich laureatów, którzy otrzymali pierwsze miejsca w eliminacjach powiatowych wyłaniani są najlepsi uczestnicy. W tym roku dla Powiatu Węgrowskiego wojewódzki Finał okazał się podwójnym sukcesem. Wśród zwycięzców znaleźli się:

Bianka Lis ze Szkoły Podstawowej nr. 2 im Janusza Korczaka w Łochowie zajmując II miejsce w kategorii dla klas VII-VIII

 

oraz 

Leon Hausner (również ze Szkoły Podstawowej nr 2), otrzymując wyróżnienie w kategorii klas IV-VI.

Leon Hausner

Tegoroczny konkurs powiatowy, który odbył się w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie, jak i Finał organizowany przez Mazowiecki Instytut Kultury został przeprowadzony drogą online. Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych.